Αποκριάτικο πάρτι 2ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης

Με πολύ χορό, μοντέρνα μουσική και κέφι καρναβαλικό γιόρτασαν οι μαθητές μας τη φετινή Αποκριά στον χώρο του Σχολείου, την Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2017. Η εκδήλωση οργανώθηκε γι΄ άλλη μια χρονιά με τη φροντίδα του Συλλόγου Γονέων και την εποπτεία της Διεύθυνσης του Γυμνασίου. Οι μαθητές μας διασκέδασαν μαζί με συνομηλίκους τους από άλλα Γυμνάσια της πόλης υπό τους ήχους της «ζωντανής» μουσικής, ξεφεύγοντας έτσι από τους ρυθμούς μιας αρκετά «δύσκολης» σχολικής και εξωσχολικής καθημερινότητας!

Ισχύει, άλλωστε, για όλους τους ανθρώπους η σοφή ρήση του αρχαίου φιλοσόφου Δημόκριτου: «Βίος ?νε?ρταστος μακρ? ?δ?ς ?πανδόκευτος…» (Ζωή χωρίς γιορτή είναι δρόμος μακρύς χωρίς πανδοχείο).

ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΑΠΟΚΡΙΑ! ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ!

Από την Ομάδα των Διαδικτυακών Συντακτών

Φωτογράφιση: Οι μαθητές, Τ. Φούρφαρο, Σ. Κασαπίδου, Γ. Μοναστήρογλου, μέλη της Φωτογραφικής Ομάδας του Σχολείου