Κοπή βασιλόπιτας για το 2017

Την πρωτοχρονιάτικη πίτα τους έκοψαν τα μέλη της σχολικής κοινότητας του 2ου Γυμνασίου Αλεξ/πολης την Πέμπτη 26 Ιανουαρίου 2017. Οι μαθητές τέλεσαν στα τμήματά τους το πρωτοχρονιάτικο έθιμο και οι «τυχεροί» κέρδισαν, εκτός από το νόμισμα, ένα δώρο- προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Στον Σύλλογο των Διδασκόντων αναδείχτηκαν δύο «τυχερές» καθηγήτριες, οι κ.κ. Βοϊβοντούδη και Σοφιανού, αντίστοιχα για τις πίτες που προσέφεραν ο Σύλλογος Γονέων και ο Σύλλογος Καθηγητών.

Με ομοθυμία τα μέλη της εκπαιδευτικής οικογένειας αλληλοευχήθηκαν υγεία, πνευματική δύναμη και ευόδωση των ατομικών στόχων για τη νέα χρονιά! Τέλος, τόσο ο Διευθυντής όσο και το προσωπικό του Γυμνασίου ευχαρίστησαν  το απερχόμενο Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων  για την πολύτιμη και πολύπλευρη προσφορά του Συλλόγου στη σχολική κοινότητα.

Από την Ομάδα των Διαδικτυακών Συντακτών