Οι επιτυχίες των μαθητών μας στους διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας

Για άλλη μια χρονιά οι μαθητές του Γυμνασίου μας έλαβαν μέρος στους επίσημους διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας και σημείωσαν σημαντικές επιτυχίες. Συγκεκριμένα, στη φάση διαγωνισμού «Θαλής» πέτυχαν οι ακόλουθοι μαθητές και μαθήτριες, οι οποίοι θα διαγωνιστούν και στην επόμενη φάση του σχετικού διαγωνισμού, στον «Ευκλείδη»:

Από τη Γ΄ Γυμνασίου: Ζαχαριάδου Μαρία, Κασαπίδου Σοφία.

Από τη Β΄ Γυμνασίου: Μαδεμλή Αντωνία, Μίχος Μαρίνος, Χατζηευαγγέλου Κυριακή, Χατζηκύρκα Ελισάβετ.

Από την Α΄ Γυμνασίου οι μαθήτριες και οι μαθητές που πέτυχαν στον διαγωνισμό «Υπατία» είναι: Βαδικόλια Μαρία, Μακρή Ελπίδα, Μόσχου Ευάγγελος, Μούσσου Μυρτώ, Παλλίδου Ραφαηλία, Παπαναστασίου Νικόλαος, Στανούλοβ Ιωάννης, Τσίλια Αμαλία- Γαλήνη.

Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά όλων των τάξεων για τις επιτυχίες τους, αλλά και στην καθηγήτριά τους, κ. Μενεξιά Μόκαλη, η οποία τα προγύμνασε για αυτήν τη δοκιμασία!

Από την Ομάδα των Διαδικτυακών Συντακτών