Basketball Αγοριών

Σχολικοί Αγώνες Καλαθοσφαίρισης  Αγοριών Γυμνασίων Έβρου.
Το σχολείο μας για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά έφτασε στον τελικό. Έναν τελικό όπου το παιχνίδι κρίθηκε στον πόντο. Παίξαμε με το 3ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης και χάσαμε 7 ? 9, κατακτώντας την δεύτερη θέση στο τουρνουά καλαθοσφαίρισης νομού Έβρου. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά για την δεύτερη θέση αλλά και την συμμετοχή τους σε ένα τουρνουά καλαθοσφαίρισης όπου ο στόχος και ο σκοπός δεν είναι η νίκη αλλά το «ευ αγωνίζεσθαι».
Ευχαριστούμε ιδιαίτερα: τον Λευθεριώτη Σπύρο Γ4, Διαμαντή Ιωάννη Γ2, Μπόρα Χριστόδουλο Γ4, Μιλτσακάκη Μιχάλη Γ4, Αγγελίδη Ορέστη Β1, Παναγόπουλο Ευστράτιο Β4, Κεραμάρη Δημοσθένη Α3, Σανδραμάνη Χρυσόστομο Β5, Χατζηευαγγέλου Στυλιανό Γ3, Καπερδανάκη Ιωάννη Α2, Τέλιο Ορφέα Β5 και Τέλιο Γεώργιο Β3.

Έλαβαν μέρος τα σχολεία:
1ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης