Οι επιτυχίες του Σχολείου μας στους διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας

Μεγάλες πρωτιές κατέκτησε και φέτος το σχολείο μας στον πανελλήνιο διαγωνισμό μαθηματικών «Θαλής», καθώς και στους διαγωνισμούς «Υπατία» και «Καραθεοδωρή» της ΕΜΕ Ημαθίας. Στον διαγωνισμό «Θαλής» κατέλαβε τη 2η θέση πανελλαδικά ανάμεσα στα δημόσια σχολεία και στους διαγωνισμούς «Υπατία» και «Καραθεοδωρή» την 1η θέση ανάμεσα στα σχολεία του Έβρου.

Επιτυχόντες του διαγωνισμού «Θαλής»

από τη Β’ τάξη

• Μόκαλη Δήμητρα
  • Νάκου Παναγιώτα
  • Νάσος Βαλέριος
  • Τρέμμας Αθανάσιος
  • Χατζησωτηρίου Στυλιανός

από τη Γ’ τάξη

• Αυλακιώτη Τάνια
  • Βαδικόλια Μαρία
  • Γρηγοριάδη Σοφία
  • Μούσσου Μυρτώ
  • Παλακίδης Σταύρος
  • Παλλίδου Ραφαηλία
  • Παπαναστασίου Νικόλαος

Επιτυχόντες του διαγωνισμού «Υπατία»

από την Α’ τάξη

• Βενέτης Γρηγόρης
  • Γεωργιάδη Τατιάνα
  • Δελιακίδης Δημήτριος
  • Κολίδη Δήμητρα
  • Λεμονάκης Δημήτριος
  • Λευτεριώτης Κωνσταντίνος
  • Μπουκάκης Νικόλαος
  • Πετρίδου Ευαγγελία
  • Σαΐρης Ραφαήλ
  • Τσιλιγιάννης Ιωάννης
  • Τσομακιάν Ουρανία
  • Χατζηαναστασίου Κωνσταντίνα

Επιτυχόντες του διαγωνισμού «Καραθεοδωρή»

από την Α’ τάξη

• Βενέτης Γρηγόρης
  • Γεωργιάδη Τατιάνα
  • Δελιακίδης Δημήτριος
  • Λευτεριώτης Κωνσταντίνος

Πολλά συγχαρητήρια αρμόζουν στους μαθητές και στις μαθηματικούς κ.Μόκαλη Μενεξιά και κ. Γκαμψάλα Χρύσα, οι οποίες εθελοντικά και μετά το πέρας  του σχολικού τους ωραρίου προετοίμασαν τους μαθητές για τους μαθηματικούς διαγωνισμούς. Η κ. Μόκαλη προετοίμασε τους μαθητές για τον διαγωνισμό «Θαλής» και η κ. Γκαμψάλα για τους διαγωνισμούς «Υπατία» και «Καραθεοδωρή».

Τέλος, συγχαρητήρια αξίζουν και οι καθηγητές κκ. Χατζηφιλιππίδης Βασίλειος και Κοσμίδης Ιορδάνης για τη συμβολή τους στη μαθηματική εκπαίδευση των επιτυχόντων μαθητών.

Συγχαρητήρια και πάλι σε όλα τα παιδιά!