Ημέρα Μοντέρνου Χορού Γυμνασίων ? Λυκείων Δήμου Αλεξανδρούπολης

? Όταν το σώμα μιλάει?

Η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων σχολικού έτους 2014-15 της Δ/νσης Β/θμιας Εκπ/σης Έβρου στις 18 Μαρτίου 2015, διοργάνωσαν την Ημέρα Μοντέρνου Χορού ?Όταν το σώμα μιλάει? για μαθητές και μαθήτριες των Γυμνασίων και Λυκείων του Δήμου Αλεξανδρούπολης.

Οι μαθήτριες του σχολείου, του πολιτιστικού προγράμματος ?Let?s Dance?, έλαβαν μέρος με τρεις χορευτικές ομάδες αποσπώντας πολλές καλές κριτικές, αφού ήμασταν το μοναδικό γυμνάσιο που έλαβε μέρος και το μοναδικό σχολείο με τρία διαφορετικά προγράμματα.

Έλαβαν μέρος: 1ο, 2ο, 3ο, 4ο Λύκειο Αλεξανδρούπολης. 1ο ΕΠΑΛ Αλεξανδρούπολης και 2ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης.

Χορευτικές Ομάδες 2ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης:

• Πρώτη Ομάδα: Χαλεπάκη Μαρία Γ5, Τσάμπουρα Μαρίλια Γ5, Τσιομλεκίδου Χρύσα Β5, Μπηλιώνη Κων/να Β3, Νικολέττου Αντιγόνη Μαγδαληνή Β4.
  • Δεύτερη Ομάδα: Νάνου Δέσποινα Α4, Μαργαριτίδου Θεοδώρα Α4, Παλακίδου Αναστασία Α4, Μουρβετίδου Ιωάννα Α4, Ουσταμπασίδου Φωτεινή Α4, Σανδαλτζοπούλου Αναστασία Α4.
  • Τρίτη Ομάδα: Κυριακίδου Όλγα Β2, Γρηγοριάδου Χρύσα Β2, Βουλγαρίδου Μαρία Β2.

Ευχαριστούμε πολύ τις μαθήτριες του σχολείου για την εξαιρετική εμφάνιση και την άψογη εκτέλεση των προγραμμάτων. Ευχαριστούμε το γραφείο Φυσικής αγωγής για την ωραία ιδέα και την άψογη διοργάνωση της ?1ης Ημέρας Μοντέρνου Χορού?.

Οι καθηγητές
Αγιαννιτόπουλος Αλέξιος ΠΕ11
Κανταρίδης Νικόλαος ΠΕ11

Μάθετε περισσότερα για το σχετικό πρόγραμμα!