Καλαθοσφαίριση Αγοριών Γυμνασίων 2014-15

Η ομάδα αγοριών του σχολείου μας έλαβε μέρος στους αγώνες καλαθοσφαίρισης Γυμνασίων του Νομού Έβρου, και κατέλαβε την 1η θέση ανάμεσα σε 10 ομάδες. Σε σύνολο 3 αγώνων, η ομάδα πέτυχε ισάριθμες νίκες. Η ομάδα μας στον πρώτο αγώνα νίκησε το Γυμνάσιο Φερών (σκορ 14-11) και πέρασε στον τελικό όμιλο. Ακολούθησαν δύο νίκες με το 3ο Γυμνάσιο Αλεξ/πολης (σκορ 15-12) και το 4ο Γυμνάσιο Αλεξ/πολης (σκορ 22-16), οπότε και κατακτήσαμε την πρώτη θέση!
Στην ομάδα καλαθοσφαίρισης των αγοριών συμμετείχαν οι μαθητές: Αγγελίδης Ορέστης, Αγγελονίδης Ιωάννης, Βαλσάμης Παναγιώτης, Κούρτης Γεώργιος, Τέλιος Γεώργιος, Τέλιος Ορφέας, Παναγόπουλος Ευστράτιος, Σαρηγιαννίδης Χρήστος, Φωτιάδης Αλέξανδρος, Καπερδανάκης Ιωάννης, Κεραμάρης Δημοσθένης, Λαφτσής Ζήσης, Παπαλαμπίδης Δημήτριος.

Εκφράζουμε θερμά συγχαρητήρια στην ομάδα των μαθητών μας, που με ήθος και αθλητικό πνεύμα, αγωνίστηκαν αποφασιστικά και κατέκτησαν την 1η θέση στους αγώνες. Ευχόμαστε σε όλα τα παιδιά πολλές διακρίσεις για το μέλλον!