Αποκριάτικο Πάρτι 2016

Το αποκριάτικο πάρτι του 2ου Γυμνασίου Αλεξ/πολης έχει πλέον καθιερωθεί ως μια από τις πιο επιτυχημένες σχολικές εκδηλώσεις για τη συγκεκριμένη εορταστική περίοδο! Οι μαθητές μας, όπως και οι συμμαθητές τους από τα άλλα Γυμνάσια της πόλης, ετοιμάστηκαν και εφέτος με ζήλο για τη γιορτή, που διοργανώθηκε με την εποπτεία του Συλλόγου Γονέων και υποστηρίχθηκε από τη Διεύθυνση και το προσωπικό του Σχολείου. Το κέφι, ο χορός, το τραγούδι, αλλά κυρίως οι υπέροχες μεταμφιέσεις δημιούργησαν μια μοναδική ατμόσφαιρα αποκριάτικου γλεντιού!
Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου μας για την άρτια οργάνωση της εκδήλωσης και τους μαθητές όλων των Σχολείων, οι οποίοι γιόρτασαν μαζί μας και τη φετινή αποκριά!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!