Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στο Σχολείο μας

Την Τρίτη 8 Δεκεμβρίου 2015 επισκέφτηκε το Γυμνάσιό μας μια αντιπροσωπεία από την ομάδα βόλεϊ του Εθνικού Αλεξανδρούπολης μαζί με τον προπονητή τους, τον κ. Σάκη Μουστακίδη, προκειμένου να δωρίσουν στο Σχολείο ένα φιλέ και δύο μπάλες του βόλεϊ. Οι μαθητές συγκεντρωθήκαμε στο προαύλιο και εκεί ο κ. Μουστακίδης μας μίλησε για την αξία του αθλητισμού και μας προέτρεψε να ασχολούμαστε με αυτόν. Στη συνέχεια οι περισσότεροι μαθητές φωτογραφηθήκαμε με τους παίκτες Κώστα Βλαχόπουλο και Νικολά Μιγιαΐλοβιτς, οι οποίοι μας ευχήθηκαν να «λιώσουμε» το φιλέ που μας έφεραν και υπέγραψαν στις μπάλες.

Κι ενώ οι συμμαθητές μας αποσύρθηκαν στις αίθουσες, όπου συνεχίστηκαν κανονικά τα μαθήματα, εμείς, τα μέλη της Δημοσιογραφικής Ομάδας, παραμείναμε στο αίθριο και απολαύσαμε τον κ. Μουστακίδη στη συνέντευξη που μας παραχώρησε. Είχαμε ήδη προετοιμάσει ?με τη βοήθεια των υπεύθυνων καθηγητριών της Ομάδας μας- αρκετές ερωτήσεις στις οποίες απάντησε αγόγγυστα. Ο προπονητής του Εθνικού ήταν πραγματικός χείμαρρος στις απαντήσεις του και ευτυχώς για εμάς είχε δεχτεί η συνέντευξη να μαγνητοφωνείται. Τον ευχαριστούμε – όπως και τους αθλητές του – εκ μέρους του Σχολείου για την επίσκεψη και τα δώρα τους και ευχόμαστε πάντα νίκες για την αγαπημένη ομάδα της πόλης μας!

Από τη Δημοσιογραφική Ομάδα