Εκλογές μαθητικών συμβουλίων

Την Τετάρτη 4 Οκτωβρίου διενεργήθηκαν στο 2ο Γυμνάσιο οι μαθητικές εκλογές για την ανάδειξη του 15μελους συμβουλίου μαθητών του σχολείου. Αρχικά οι υποψήφιοι μαθητές είχαν την ευκαιρία να παρουσιαστούν ενώπιον όλου του μαθητικού δυναμικού και των εκπαιδευτικών τους, να παρουσιαστούν και να ζητήσουν τη στήριξη των συμμαθητών τους.

Κατόπιν, ξεκίνησε η διαδικασία της ψηφοφορίας και, τέλος, οι εφορευτικές επιτροπές έκαναν καταμέτρηση ψήφων, η ολοκλήρωση της οποίας οδήγησε στο παρακάτω αποτέλεσμα:

ΚΑΛΗ ΘΗΤΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΝΕΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ!

Την Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου είχαν προηγηθεί οι εκλογές για την ανάδειξη 5μελών συμβουλίων τάξης, στο 2ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης. Η συμμετοχή των υποψηφίων ήταν μεγάλη και οι μαθήτριες και μαθητές χάρηκαν τη διαδικασία.

Συγχαίρουμε τα πενταμελή συμβούλια που προέκυψαν σε κάθε τμήμα!