Εκπαιδευτική εκδρομή της Β΄ Τάξης

Σε μιαν εξόχως σημαντική εκπαιδευτική και ψυχοκινητική δράση είχαν την ευκαιρία να «εμπλακούν» οι μαθητές της Β΄ Τάξης με την εκδρομή τους  στο χιονοδρομικό κέντρο «3-5 Πηγάδια» Ημαθίας, στην Έδεσσα, τη Νάουσα και τη Βεργίνα! Μουσειακή περιήγηση, πεζοπορία στη φύση,  εκμάθηση σκι, «εναέριες» βόλτες πάνω από χιονισμένες κορφές και …πολύ παιχνίδι με το χιόνι! Η εκδρομή πραγματοποιήθηκε σε  δύο φάσεις:  Οι μαθητές των τμημάτων Β1, Β2 και Β3 εξέδραμαν από τις 6 ως τις 8 Φεβρουαρίου 2020, ενώ οι μαθητές των τμημάτων Β4 και Β5 από τις 20 ως τις 22 του ίδιου μήνα. Ο ενθουσιασμός  όλων των εκδρομέων και η αίσθηση μιας ωφέλιμης εμπειρίας ζωής είναι ο κοινός παρονομαστής  του «απολογισμού» για τη συγκεκριμένη εκπαιδευτική δραστηριότητα!

Συνοδοί καθηγητές

• Για τα τμήματα Β1, Β2, Β3:  Ο διευθυντής κ.  Νίκος Βαλάσης και οι κκ. Σοφία Χατζηκωνσταντίνου,  Νίκος Κανταρίδης και Βάγια Λουκά.
  • Για τα τμήματα Β4 & Β5:  Ο διευθυντής κ. Νίκος Βαλάσης και οι κκ.  Αλέξιος Αγιαννιτόπουλος, Μαρία Σοφιανού  και Μαρία Σταθάκη.