Ασύγχρονη, εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Μετά την πρώτη δοκιμαστική περίοδο ανάρτησης υλικού στις πλατφόρμες eme και eclass και τα τεχνικά προβλήματα που παρουσιάστηκαν, η ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση διαμορφώνεται από τις 4/4/2020 σύμφωνα με τον παρακάτω πίνακα:

Eclass E-me
  • Βασιλειάδης Σ. (Πληροφορική Α Τάξη)
  • Αγιαννιτόπουλος Α.
  • Βοϊβοντούδη Δ.
  • Βουλγαρίδης Γ.
  • Γκαμψάλα Χ.
  • Ιωακειμίδου Γ.
  • Καραγεωργίου Α.
  • Κεΐσογλου Γ.
  • Κεραμιδά Χ.
  • Μάργου Π.
  • Μαρουλίδου Κ.
  • Μαυρογιάννη Μ.
  • Μητροπούλου Αικ.
  • Μόκαλη Μ.
  • Παπαγεωργίου Μ.
  • Σοφιανού Μ.
  • Σταθάκη Μ.
  • Χατζηκωνσταντίνου Σ.
  • Χατζηφιλιππίδης Β.
  • Χριστοδούλου Λ.
  • Βασιλειάδης Σ. (Μαθηματικά Α1)
  • Δαστερίδης Β.
  • Ευαγγελοπούλου Ε.
  • Κανταρίδης Ν.
  • Καραμιχάλη Β.
  • Λουκά Β.
  • Μαρκέτου Ε.
  • Νίτσα Φ.
  • Πατρικίου Κ.
  • Ρόγκα Α.
  • Σταυρίδης Γ.
  • Τσαταλμπασίδου Μ.
  • Χανιωτάκης Ε.
* Η κ. Μάργου Π. μετά την επίλυση κάποιων τεχνικών προβλημάτων του ΠΣΔ χρησιμοποιεί το eclass, ενώ οι λύσεις των πρώτων ασκήσεων διατίθενται στο σχολικό ιστολόγιο.

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας καταβάλλουν μεγάλες προσπάθειες να ανταπεξέλθουν στις πρόσφατες προκλήσεις/απαιτήσεις ετοιμάζοντας ψηφιακό υλικό. Θα θέλαμε από την πλευρά σας ως γονείς να ενθαρρύνετε τα παιδιά σας να συμμετέχουν ενεργά στα μαθήματα, ώστε να διατηρηθεί η επαφή με την εκπαιδευτική διαδικασία και η πολύτιμη για όλους μας αλληλεπίδραση εκπαιδευτικών – μαθητών. Σας περιμένουμε!