Κοπή βασιλόπιτας για το νέο έτος

Στις 30 Ιανουαρίου 2020, ανήμερα του εορτασμού των Τριών Ιεραρχών, είχαμε την ευκαιρία να τηρήσουμε το παραδοσιακό έθιμο κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας στο Γυμνάσιό μας. Με μέριμνα του Διοικητικού Συμβουλίου Γονέων και Κηδεμόνων, μέλη του οποίου παρέστησαν στην εκδήλωση, μαθητές και καθηγητές έκοψαν τις πίτες τους! «Τυχεροί» εκπαιδευτικοί στάθηκαν η κ. Ρόγκα και η κ. Μιλτσακάκη, ενώ ο μαθητής ή η μαθήτρια που κέρδισε «το φλουρί» σε κάθε τμήμα ανταμείφθηκε με δώρα του Συλλόγου Γονέων. Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς για την ευγενική προσφορά των δώρων και των εδεσμάτων, καθώς για την πολύπλευρη συμβολή τους στην επιτέλεση του παιδαγωγικού έργου στο Σχολείο μας! Ευχόμαστε, τέλος, στους «τυχερούς» μαθητές και καθηγητές να απολαμβάνουν πάντα την εύνοια της Τύχης, αλλά και σε όλα τα μέλη της σχολικής κοινότητας να έχουν μιαν ευτυχισμένη και δημιουργική χρονιά!