Κοπή πίτας για το 2018, Τετάρτη, 24/1/2018

Τηρώντας πατροπαράδοτα έθιμα κόψαμε τη βασιλόπιτα για το νέο έτος! Δεκαπέντε μαθητές μας από ισάριθμα σχολικά τμήματα αναδείχθηκαν ως οι «τυχεροί» της χρονιάς και κέρδισαν – εκτός από «το φλουρί» – ένα δώρο, προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου μας. Οι κκ. Δαστερίδης και Κανταρίδης ήταν αυτοί που έτυχαν το νόμισμα για τις πίτες των εργαζομένων του Σχολείου, δηλαδή των διδασκόντων, των καθαριστριών και των υπευθύνων του κυλικείου.

Στον χαιρετισμό του ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων, ο κ. Δημήτρης Δαλάτσης, ευχήθηκε εκ μέρους του Διοικητικού Συμβουλίου υγεία και απρόσκοπτη συνέχιση του παιδαγωγικού έργου για το 2018, ενώ ο Διευθυντής του Γυμνασίου, ο κ. Νίκος Βαλάσης, ευχαρίστησε το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου για τις ευχές του, καθώς για και την αδιάλειπτη ποικιλόμορφη προσφορά του στη σχολική μας κοινότητα.

Καλή χρονιά σε όλους μας!

Φωτογράφιση: κ. Βασίλης Χατζηφιλιππίδης, κ. Ελένη Κουτρούλα