Τελετή αγιασμού για το σχολικό έτος 2016 ? 2017

Σύσσωμη η κοινότητα του 2ου Γυμνασίου Αλεξ/πολης  εγκαινίασε στις 12 Σεπτεμβρίου 2016 τη  νέα σχολική χρονιά με μια σεμνή τελετή αγιασμού! Μαθητές και γονείς, εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων,  η Διεύθυνση μαζί με το διδακτικό προσωπικό του Γυμνασίου και, βεβαίως,  ο ιερέας της ενορίας μας,  ο πατέρας Ιωάννης, έδωσαν το «παρών» την πρώτη ημέρα του σχολικού έτους και ευχήθηκαν μεταξύ τους υγεία και  πνευματική προκοπή.

Στον λόγο του ο Διευθυντής, κ. Βαλάσης, καλωσόρισε τους μαθητές της Α΄ Τάξης στο νέο τους σχολείο και  διαβεβαίωσε τόσο αυτούς όσο και τους μεγαλύτερους μαθητές ότι θα έχουν την  αμέριστη συμπαράσταση των καθηγητών και της Διεύθυνσης, ώστε η φοίτησή τους να είναι ευχάριστη και αποδοτική όσον αφορά τις εκπαιδευτικές προσδοκίες και επιθυμίες τους.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Φωτογράφιση: κ. Αλέξιος Αγιαννιτόπουλος, Σοφία Κασαπίδου ( Γ2)