Διακρίσεις μαθητών

• Διαγωνισμοί Μαθηματικών «Υπατία» και «Καραθεοδωρή»

Τη φετινή χρονιά μαθητές της Α τάξης του Γυμνασίου μας συμμετείχαν στους διαγωνισμούς που διοργάνωσε το Παράρτημα Ημαθίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας.

Συγκεκριμένα στον διαγωνισμό «Υπατία» (α΄φάση) διακρίθηκαν οι μαθητές: Τηλέμαχος Ιακωβάκης, Ντανιέλα Κωτσοκάλη, Ειρήνη Μακρίδη, Μιχαήλ Μελένιος, Μαρίνος Μίχος, Κυριακή Νάσου, Αθανάσιος Ντέκος, Δημήτριος Παπαδόπουλος, Αλέξιος Τοκαμάνης, Κυριακή Χατζηευαγγέλου και Ελισάβετ Χατζηκύρκα.

Στην επόμενη φάση του διαγωνισμού, «Καραθεοδωρή» διακρίθηκαν οι ακόλουθοι μαθητές: Τηλέμαχος Ιακωβάκης, Ντανιέλα Κωτσοκάλη, Ειρήνη Μαρκίδη, Μαρίνος Μίχος, Κυριακή Νάσου, Δημήτριος Παπαδόπουλος, Κυριακή Χατζηευαγγέλου και Ελισάβετ Χατζηκύρκα.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή στους διαγωνισμούς και για την πνευματική προσπάθεια που κατέβαλαν!

Οι Μαθηματικοί του σχολείου μας: Γκαμψάλα Χ., Μόκαλη Μ., Χατζηφιλιππίδης Β.

• Πανελλήνιος διαγωνισμός Φυσικής «Αριστοτέλης» 2016

Συγχαρητήρια στους μαθητές του Γυμνασίου μας που διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης» 2016:

• Α Γυμνασίου
    Μαρίνος Μίχος, Αλέξιος Τοκαμάμης, Κυριακή Νάσου