Κοπή βασιλόπιτας

tourta

Με την καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας υποδεχτήκαμε επισήμως ως Σχολείο στις 20/1/2016 το νέο έτος! Μαθητές, εκπρόσωποι των γονέων και το προσωπικό του Γυμνασίου συμμετείχαν στη διαδικασία της κοπής και κάποιοι από αυτούς υπήρξαν «οι τυχεροί» της ημέρας ή της ? χρονιάς κατά τη λαϊκή δοξασία. Ένας μαθητής σε κάθε τμήμα κέρδισε το νόμισμα και ένα χρήσιμο δώρο ηλεκτρονικής τεχνολογίας. Από τους σαράντα εργαζόμενους στο Σχολείο τυχεροί από την κοπή των πιτών, τις οποίες προσέφερε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, υπήρξαν οι καθηγήτριες κκ. Βοϊβοντούδη και Μαρκέτου, ο καθηγητής κ. Αγιαννιτόπουλος και η κ. Ασημίνα Γιτσούδη, υπάλληλος καθαριότητας του Γυμνασίου μας. Ευχόμαστε να είναι πάντοτε καλότυχοι, υγιείς και να συνεχίσουν, όπως επεσήμανε και ο Διευθυντής του Σχολείου, να προσφέρουν με ενθουσιασμό τις υπηρεσίες τους στην Εκπαίδευση! Πρωτίστως όμως ευχόμαστε στις μαθήτριες και στους μαθητές μας υγεία, δύναμη και πνευματική προκοπή για τη νέα χρονιά!

Φωτογραφική κάλυψη: Παλμύρα Γιαννακίδου(Γ1), μέλος της Ομάδας Φωτογραφίας