Αποκριάτικο Πάρτι (13/2/2015)

party«Το κλείσιμο της αποκριάτικης εορταστικής περιόδου έγινε για το 2ο Γυμνάσιο Αλεξ/πολης με την πραγματοποίηση του καθιερωμένου πάρτι στον σχολικό του χώρο και σε εξωδιδακτικό χρόνο. Ξεφάντωμα, τραγούδι, χορός και εξαιρετικές καρναβαλικές μεταμφιέσεις ήταν τα κύρια χαρακτηριστικά και της φετινής εκδήλωσης, που στέφθηκε, κατά κοινή ομολογία, με επιτυχία.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για την άρτια διοργάνωση, καθώς και όλους τους γονείς και τους καθηγητές που βοήθησαν γι΄ αυτόν τον σκοπό. Συγχαρητήρια αξίζει, τέλος, να δοθούν στους μαθητές μας και στους συμμαθητές τους από άλλα Σχολεία της πόλης, οι οποίοι με την άψογη συμπεριφορά τους συνέβαλαν στην επιτυχή πραγμάτωση της αποκριάτικης γιορτής».
Ο Διευθυντής του Γυμνασίου
Νικόλαος Βαλάσης